Oppo Find X7 Pro bu yönüyle dünyada bir ilk olacak!

Oppo, 23 Kasım Perşembe günü Çin’de Reno 11 serisini ve Pad Air 2 tabletini tanıtacak. Yaklaşan bu lansmandan sonra şirketin odak noktasının 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Find X7 serisine kayması bekleniyor. Bugün ise, sızıntı uzmanı Digital Chat Station, Weibo üzerinden Find X7 Pro‘nun kamera özelliklerini sızdırdı.

Find X7 Pro, dört kameralı bir sistemle donatılacak. Digital Chat Station’ın sızıntısına göre Find X7 Pro, dünyanın çift periskop telefoto kameralı ilk akıllı telefonu olacak. Sızıntı ayrıca, X7 Pro‘nun üçlü kamera kurulumundan ayrılarak dörtlü kamera düzenine sahip olacağını belirtiyor.

Sızıntıcıya göre Find X7 Pro‘nun arka kamera kurulumu, 1 inç büyüklüğünde 50 megapiksel LYT-900 ana kamera ile olağanüstü görüntü kalitesi sunacak. Cihaz, ayrıca 1/1.56 inç büyüklüğünde ve 2.7x optik zoom özellikli 50 megapiksel IMX890 sensör ile 1/2.4 inç büyüklüğünde ve 6x optik zoom özellikli 50 megapiksel IMX858 sensör içerecek. Diğer raporlara göre, kamera kurulumu ayrıca 50 megapiksel ultra geniş açılı lensi de içerecek.

Oppo Find X7 Pro bu yönüyle dünyada bir ilk olacak!

Sızıntı uzmanı, Find X7 Pro‘nun kamera kurulumunun, Hasselblad işbirliğiyle geliştirilen renk kalibrasyonu sağlayan yeni bir XCD çözümü ile tamamlanacağını ekledi. Find X7 Pro’da yer alacak bu yenilikçi kamera kurulumu, yüksek kaliteli ve çok yönlü bir fotoğrafçılık deneyimi vadetmektedir.

Find X7 Pro, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelecek. Öte yandan, Find X7’nin Dimensity 9300 SoC ile donatılması bekleniyor. Find X7 serisinin 2024 Çin Bahar Festivali’nden önce duyurulacağı söylentileri yayılıyor, bu da serinin Ocak sonu veya Şubat başında tanıtılabileceği anlamına geliyor. X7 ve X7 Pro’nun global pazarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x