Emekliler İsyanda! Müjde Olarak Bu Promosyon Miktarını Bekliyorlar

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, kamu bankaları başta olmak üzere bankalardan daha yüksek promosyon rakamları talep ediyor.

ARTAN EMEKLİ AYLIKLARI VE YÜKSELEN PROMOSYON İSTEGİ

Ergün, emeklilerin banka promosyonu hakkını elde etmek için yıllarca mücadele ettiklerini ve 2015’ten itibaren bu hakkı kazandıklarını belirtti. Ancak, şu anda verilen promosyonların yeterli olmadığını ifade ederek, en düşük emekli maaşının 10 bin lira olduğunu hatırlattı.

KAMU BANKALARI İLE ÖZEL BANKALAR ARASINDAKİ FARK

Kamu bankalarının üç yıl için 5 bin lira promosyon verdiğini ancak özel bankaların bu rakamı 15 bin liraya kadar çıkarabildiğini belirten Ergün, emekli maaşlarının artmasına rağmen banka promosyonlarının aynı seviyede kaldığını dile getirdi.

EMEKLİLERİN TALEPLERİ

Ergün, bankaların yüksek kârlılıklarına rağmen emeklilere düşük promosyonlar verdiğini ve bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi. TÜED olarak, SGK ve bankalarla birlikte promosyon rakamlarını belirlemek ve imzalanacak protokolün bir tarafı olmak istediklerini vurguladı. Emeklilerin en büyük sivil toplum örgütü olarak, banka promosyonlarının artırılması için kararlılıkla mücadele edeceklerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x