Trade Dahisi Balina Alıma Başladı: Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Lider altcoin Ethereum bugün piyasadaki sessizliğini bozdu. Bitcoin’in ivme kaybettiği bir zamanda yukarı yönlü hamlesiyle dikkatleri üzerine çekti. Bu arada analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre balina 17.700 ETH’yi oldukça karlı sattı. Lookonchain, trade işlemlerinde başarılı olan bu balinanın yeniden ETH alımına başladığını bildirdi. Başka bir yerde, kripto analiz platformu Greeks.live, yıl sona ererken lider altcoin Ethereum’u nelerin beklediğini açıkladı.

Trade dahisi balina yeniden ETH alımına başladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada bugün Solana irtifa kaybederken rakibi Ethereum yükselişe geçti. Bu yükselişi fırsat bilen balinalar kar almaya başladı. Kar alımı yapanlardan bazıları ise çantalarını yeniden dolduruyor. On-chain analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre ETH trade’inde başarılı olan bir balina yeniden alıma başladı. Bu bağlamda Lookonchain, balinanın altcoin alımı için şu paylaşımı yaptı:

Bu akıllı para daha düşük bir fiyattan ETH geri alıyor. Şimdiye kadar 2.380 dolardan 9.168 dolar ETH satın almak için 21,82 milyon DAI harcadı.

Analitik platformu, bu akıllı balinanın Ethereum trade’inde oldukça iyi karlar elde ettiğini belirtiyor. Geçmiş işlemlerini inceleyen Lookonchain, altcoin trade’ine ilişkin olarak şu açıklamayı yapıyor:

Bu akıllı para ETH ticaretinde gerçekten çok iyi! Bugün ETH yükseldikten sonra, 17.700 ETH’in (42,19 milyon dolar) tamamını 2.384 dolardan satarak ~5,8 milyon dolar kazandı ve yine kazandı! Geçtiğimiz 3 ay içinde, her zaman düşük fiyatlardan ETH satın aldı ve %100 kazanma oranıyla yüksek fiyatlardan sattı!

Greeks.live: Lider altcoin için kurumsal FOMO henüz başlamadı!

Şaşırtıcı bir şekilde altcoin Ethereum (ETH) ani bir yükseliş yaşayarak 2.400 dolar sınırını aştı. Bu hamlesinde yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Son haftalarda kripto para piyasası oldukça değişken. Piyasa bugün ETH’nin güçlü bir ralliye öncülük etmesine tanık oldu. Büyük zımni dalgalanmaları (IV’ler) yılın en yüksek seviyelerine çıkardı.

Ancak ilgi çekici olan, önde gelen piyasa gözlemcilerinin de belirttiği gibi, kurumsal kaçırma korkusunun (FOMO) henüz devreye girmemiş olması. Bir kripto para analiz platformu olan Greeks.live, lider altcoin Ethereum’un son performansına ilişkin görüşlerini paylaştı. Açıklamasına göre, ETH’deki artış sadece onu 2.400 dolar bariyerini aşmaya itmekle kalmadı, aynı zamanda tüm büyük vadeli IV’lerin yılın en yüksek seviyelerine yükselmesine neden oldu.

Ayrıca, lider altcoin için günlük hacim (DVOL) %70’e yükseldi. Böylece, Nisan ayından bu yana tanık olmadığımız bir seviyeye ulaştı. Opsiyon verilerini analiz eden Greeks.live, potansiyel fiyat sonuçlarının algılanan dağılımının bir ölçüsü olan çarpıklığın ralliyi takip etmediğine dikkat çekiyor. Bu durum, kurumsal yatırımcıların ETH’nin yükselişiyle ilişkili FOMO’yu henüz tam olarak benimsemediğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x