Üç gün önce kaybolmuştu: Gazeteci Mehmet Kızmaz’ın kız kardeşi Rojvelat ölü bulundu

Gazeteci Mehmet Kızmaz‘ın üç gün önce kayıp olduğunu bildirdiği 26 yaşındaki kız kardeşi Rojvelat Kızmaz’ın cesedi baraj gölünde bulundu.

Rojvelat Kızmaz, 9 Şubat Cuma günü Batman’da Petrol Mahallesi’ndeki evinden çıktı, bir daha da kendisinden haber alınamadı. Eşyalarının baraj gölünün kıyısında bulunmasının üzerine Gazeteci Mehmet Kızmaz, kardeşi Rojvelat için kayıp ihbarında bulundu.

Kardeşi Rojvelat’ın, Dersim’de 5 Ocak 2020’de kaybolan Gülistan Doku’nun en yakın arkadaşı olduğunu belirten Mehmet Kızmaz, “Kardeşimin bulunması talebiyle gittiğimiz karakollarda suçlu muamelesi gördük. Benim kardeşim Gülistan Doku’nun en yakın arkadaşıydı. Kardeşimin eşyalarını su kenarında bulduk. Onca çağrılarımıza rağmen sadece iki dalgıç görevlendirildi. Bu yaklaşım kardeşimin isminden dolayı mı? Hasankeyf tarihini yok eden baraj şimdi çocukları yutuyor” diyerek tepki gösterdi.

Kızmaz’ın bir diğer tepkisi de kardeşinin eşyalarını 16.30’da barajda bulup yetkililere bildirmelerine rağmen arama kurtarma ekibinin gecikmesineydi.

 

 
 

Arama ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından Rojvelat Kızmaz’ın cansız bedeni bugün saat 11.00 sıralarında Ilısu Baraj gölünde bulundu. 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x